Başkonsolos Cemalettin Aydın'ın Yeni Yıl Tebrik Mesajı

Houston Başkonsolosluğu 03.01.2013

Türk-Amerikan Toplumunun Saygıdeğer Üyeleri, 

Ülkemizin tanıtımı ve konsolosluk hizmetleri açısından yoğun bir yılı daha geride bırakmış bulunmaktayız. 2012 yılı boyunca Başkonsolosluğumuz faaliyetlerine ek olarak, görev bölgemizdeki Derneklerimiz tarafından da ülkemizi ve kültürümüzü tanıtıcı, birlik ve beraberliğimizi pekiştirici pek çok etkinlik başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bu bağlamda, Türk-Amerikan toplumunun kısa sürede ciddi mesafe kat ettiğini ve bir taraftan içinde yaşadığı toplumla başarılı bir şekilde bütünleşirken, diğer taraftan kendi kültürünü ve değerlerini ABD toplumuna tanıtma istikametinde ciddi ve etkili bir performans sergilediğini gözlemlemekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Derneklerimiz tarafından her geçen yıl daha profesyonelce ve geniş katılımla gerçekleştirilen festival, fuar, vatandaş toplantıları, milli ve dini bayram kutlamaları, yemekler vb. sosyal ve kültürel etkinliklerin ülkemiz ve kültürümüzün tanıtımı, genç nesillerin eğitimi ve toplum içi birliktelik adına sağladığı katkılar çok büyüktür. Bu vesileyle, dernek başkanları/yöneticileri ve üyeleri dahil emeği geçen tüm vatandaşlarımıza içten tebrik ve teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.  

Bununla birlikte, bugüne kadar yapılanların yeterli olmadığını ve bu konuda esasen önümüzde daha kat etmemiz gereken uzun bir mesafe bulunduğunu, diğer bir ifadeyle, her yeni yılı bir önceki yıldan daha iyi değerlendirmek zorunda olduğumuzu da belirtmek isterim. Hepimizin bu konuda ülkemize, milletimize ve gelecek kuşaklara karşı bir sorumluluk taşıdığı duygusuyla hareket etmesi gerektiğine inanıyorum. Bu bağlamda, aramızda vaki farklılıkları zenginlik olarak değerlendirerek, karşılıklı saygı temelinde toplumsal birlik ve beraberliğimizi bundan böyle de sürdürmemizin önemini vurgulamak isterim. 

Bu anlayıştan hareketle, Başkonsolosluğumuz da geçen yıl hem vatandaşlarımızı bir araya getirmek hem de ülkemizi ve kültürümüzü tanıtmak açısından pek çok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atmıştır. Bu çerçevede, "Houston Junior Chamber of Commerce - JCC" ile işbirliği içerisinde düzenlediğimiz "61. Konsolosluk Forumu: 2012 Houston'da Türkiye Yılı (Consular Forum: 2012 Featuring the Republic of Turkey)" etkinlikler dizisi ve bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Açılış Resepsiyonu, Seramik Sergisi, Houston-Türkiye İş Forumu ve Houston Belediye Başkanı Annise Parker’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Konsolosluk Balosu gibi faaliyetlerin Houston’daki değişik çevrelerde geniş yankı uyandırdığını sizlerle paylaşmak isterim. Sizlerin de maddi-manevi büyük destekleriyle gerçekleştirilen bu tarz tanıtım faaliyetlerimiz hiç şüphesiz yeni yılda da devam edecektir. 

Öte yandan, göreve başladığımdan bu yana gerçekleştirilmesine büyük önem ve öncelik verdiğim projelerin başında gelen THY tarafından İstanbul-Houston doğrudan uçak seferleri başlatılması kararının 1 Nisan 2013 tarihi itibarıyla hayata geçirilecek olmasının heyecanını sizlerle birlikte yaşıyoruz. Bu konudaki destekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim. 

Unutulmaması gerekir ki, tüm çalışmalarımızda esas dayanak noktamız ve motivasyon kaynağımız görev bölgemizde yaşayan siz saygıdeğer Türk-Amerikan toplumudur. Bu çerçevede, sizlere yönelik hizmet kalitemizin artırılması 2013 yılında da ana önceliğimiz olmaya devam edecektir. Başkonsolosluğumuz, sizlerden gelecek her türlü yapıcı eleştiri ve yorumlara açıktır. Lütfen bu konudaki düşünce, öneri ve “şikâyetlerinizi” bizimle paylaşınız. 

Bu vesileyle, vatandaş ve derneklerimizin ülkemizi tanıtıcı, birlik ve beraberliğimize katkıda bulunacak mahiyetteki tüm faaliyetlerine bundan böyle de elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi de vurgulamak isterim. Aynı şekilde, sizlerin de Başkonsolosluğumuz faaliyetlerine maddi manevi desteğinin devam edeceğine olan inancım tamdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Başkonsolosluk personeli ve şahsım adına yeni yılınızı kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim. 

Cemalettin Aydın
T.C. Houston Başkonsolosu


Pazartesi - Cuma

09:00 - 12:30 / 13:30 - 16:00

Şahsen başvuru: 09:00-12:00
20.1.2020 Martin Luther King Günü (ABD)
17.2.2020 Başkanlar Günü (ABD)
24.5.2020 Ramazan Bayramı 1. gün
25.5.2020 Memorial Günü (ABD)
3.7.2020 Bağımsızlık Günü (ABD)
31.7.2020 Kurban Bayramı 1. Gün
7.9.2020 İşçi Bayramı (ABD)
12.10.2020 Kolomb Günü (ABD)
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı
11.11.2020 Gaziler Günü (ABD)
26.11.2020 27.11.2020 Şükran Günü (ABD)
25.12.2020 Noel Günü (ABD)
1.1.2021 Yılbaşı