Türkiye Cumhuriyeti

Houston Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Cemalettin Aydın'ın Ramazan Bayramı Mesajı- "tanışma Ve Bayramlaşma Resepsiyonu"na Daveti , 30.08.2011


Türk Toplumunun Değerli Üyeleri, 

Bizi biz yapan değerlerden olan ve hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve bağışlama gibi yüce değerlerle özdeşleşmiş bulunan Ramazan Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünü bu yıl birlikte idrak ediyoruz. Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarken, hain terör saldırıları nedeniyle gölgelenen Zafer Bayramı dolayısıyla da vatan için kanlarını akıtan aziz şehitlerimizi, Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. 

Paylaştıkça çoğalan güzelliklerden olan Bayram sevinci ve coşkumuzu, toplumsal birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesi, ayrıca ülkemizin ABD’nde her yönüyle tanıtılması ile Türk toplumunun çıkarlarının korunması istikametinde bir başka güzel vesileye dönüştürmek en büyük temennimizdir. 

Ayrılıklar bir tarafa güzelliklerde bir olmak ümidiyle tüm vatandaş, soydaş ve akraba topluluklarımızı aileleriyle birlikte 30 Ağustos 2011 Salı günü, 14:00-16:00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuz Konutu’nda (Adres: 5435 Holly Springs Drive, Houston, TX, 77056)  düzenleyeceğimiz “Tanışma ve Bayramlaşma Resepsiyonumuz”da ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı ifade etmek istiyorum.  

Saygılarımla,  

Cemalettin Aydın
Başkonsolos