Türkiye Cumhuriyeti

Houston Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Tübitak Tarafından Gerçekleştirilmekte Olan Hedef Türkiye Çalıştaylarına İlişkin Duyuru , 22.03.2013

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

2010 yılından beri TÜBİTAK tarafından düzenlenmekte olan “Hedef Türkiye Çalıştayları” kapsamında tersine beyin göçüyle ilgili sağlanan ulusal/uluslararası fonlara ilişkin imkanlar yurtdışında bulunan bilim insanlarımıza tanıtılmakta ve teşvik edilmektedir.

Bu çalıştaylara 2013 yılında Teksas, Georgia ve North Carolina evsahipliği yapacak olup, Houston, Raleigh ve Atlanta’da düzenlenecek etkinliklere ilişkin ayrıntılı bilgi TÜBİTAK’tan alınmakla ekte sunulmaktadır.

Houston’daki Çalıştay 6 Nisan 2013 tarihinde Houston Üniversitesi’nde (UC Houston Room 251, University of Houston, Houston, TX 77024) düzenlenecek olup, TÜBİTAK ve çeşitli kurum/kuruluş ve şirket temsilcilerinden yaklaşık 25 kişilik bir heyet tanıtımda bulunacaktır.

Tüm vatandaşlarımıza açık olan Houston’daki Çalıştay’a, başta sağlık ve enerji sektörleri ile üniversitelerde çalışan profesyonellerimiz olmak üzere, master ve doktora öğrencilerimiz dahil bilim insanı, araştırmacı ve akademik çevrelerimizin geniş katılım sağlamaları şükranla karşılanacaktır.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Houston Başkonsolosluğu

İlgili Dosyalar :

- Duyuru

- Afis