Türkiye Cumhuriyeti

Houston Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Cumhurbaşkanlığı Seçimi Duyurusu , 29.07.2014

Değerli Yurttaşlarımız,

 

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı seçimi yurtdışında 31 Temmuz-3 Ağustos 2014 (II. tur olması halinde 17-20 Ağustos 2014) tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Görev bölgemizde (Arkansas, Alabama, Louisiana, Mississipi, New Mexico, Oklahoma, Tennessee ve Texas) yaşayan vatandaşlarımızdan YSK internet sitesinden randevu alanlar belirledikleri günde, randevu almamış olanlar ise sistem tarafından kendilerine tahsis edilen günde oylarını kullanacaktır.

 

Seçmenlerin kendi oy verme günlerinden başka bir günde oy kullanmaları mümkün olmayacağından, hangi gün oy kullanacaklarını www.ysk.gov.tr  internet adresinden kontrol etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımızın randevu tarihi ve saatini içeren ilgili sayfanın çıktısını alarak seçim sırasında yanlarında bulundurmaları önem taşımaktadır.

 

Seçimler daha önce duyurulduğu üzere, aşağıdaki adreste gerçekleştirilecektir.

 

“Bayou City Event Center, Lakeview Ballroom

9401 Knight Road, Houston, TX, 77045”

 

Oy verme işlemi için seçmenlerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanları veya pasaportlarının  yanlarında bulunması gerekmektedir. Seçimler yerel saat ile 08.00’de başlayıp, akşam 17.00’de sona erecektir. Bu saatten sonra gelen vatandaşlarımızın oy kullanmaları mümkün değildir. 
 

Öte yandan, randevu tarihinde gelemeyen seçmenler, yalnızca gümrük kapılarında (Gümrüklerde I. tur oy verme tarihleri: 26 Temmuz-10 Ağustos, II. tur oy verme tarihleri: 17-24 Ağustos 2014) oy kullanılabilecektir.

 

Saygılarımızla,

T.C. Houston Başkonsolosluğu