Türkiye Cumhuriyeti

Houston Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Antakya Medeniyetler Korosu Konser Duyurusu , 28.11.2012

Hatay Valiliğimizin öncülüğünde, bu şehirde yaşayan üç semavi dine mensup gönüllü vatandaşlarımızın katılımıyla 2007 yılında kurulan, içinde mimar, mühendis, doktor, rahip, rahibe, imam, esnaf, öğretmen, öğrenci, emekli ve serbest meslek mensuplarının bulunduğu Antakya Medeniyetler Korosu (www.medeniyetlerkorosu.com) ABD turnesi kapsamında Vaşington’un ardından (www.turkishny.com/usa-life/87-usa-life/107011-antakya-medeniyetler-korosu-konser-icin-abdde) 2 Aralık 2012, Pazar günü Houston  Hobby Center’da da bir konser verecektir.  

2012 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen ve Latince, İbranice, Arapça, Ermenice, İtalyanca ve Türkçe şarkı ve ilahiler söyleyen Koro, ülkemizde farklı kültürlerin yüzyıllardır uyum içinde sürdürdükleri bir arada yaşama geleneği ve hoşgörü anlayışını temsil etmekte ve bu anlayışı tanıtmak amacıyla dünyanın çeşitli yerlerinde konserler vermektedir.    

Vaşington Büyükelçiliğimizin girişimleri ve Hatay Valiliği’nin desteğiyle Vaşington’a gelen Medeniyetler Korosu’nun, “Institute of Interfaith Dialog” sponsorluğuyla Houston’da vereceği konsere ilişkin davetiye ve duyuru örneği ilişikte sunulmaktadır. Biletlere ilişkin ayrıntılar duyuruda yer almaktadır.  

Ülkemizin zengin kültürel mirasının, sevgi ve kardeşlik anlayışının farklı bir boyutta tanıtımı açısından önemli bir fırsat sunan sözkonusu konserin, Türk ve yabancı dostlarımıza da duyurularak geniş katılım sağlanması şükranla karşılanacaktır.  

Saygıyla duyurulur.  

T.C. Houston Başkonsolosluğu  

İlgili Dosyalar :

- Konser Duyurusu